Rijeka vs. Varaždin

foto/video KRAJ: Rijeka ipak slomila otpor Varaždinaca zahvaljujući majstorijama Roberta Murića

Robert Murić je doveo Rijeku u vodstvo protiv Varaždina/V. KARUZA
Objavljeno: 20. srpanj 2019. u 18:26 2019-07-20T18:26:00+02:00

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 19 sati na Rujevici otvaraju novu Prvu HNL sezonu protiv novoga prvoligaša Varaždina. Stigli su i službeni sastavi. Igor Bišćan je prema očekivanjima nakon prodaje Simona Sluge "jedinicu" povjerio Andreju Prskalu. Pričuvni vratar je Ivor Pandur. Nema u momčadi Luke Capana, a priliku je od prve minute dobio Robert Murić iako je trener "bijelih" prije Superkupa imao velike zamjerke na njegovu tjelesnu spremu. Denis Bušnja, koji se očekivao kao mogući Bišćanov "jocker" za Varaždince je ostao na klupi za pričuve baš kao i prinova iz Lokomotive Matko Babić.

Varaždince predvodi bivši napadač Rijeke Leon Benko. Na vratima je posuđeni vratar "bijelih" Ivan Nevistić, a utakmicu na Rujevici počinje još jedan igrač Rijeke - Tomislav Turčin. Grobnički napadač Kristian Fućak je na klupi za pričuve.

Inače, oba trenera nisu pretjerano iskoristila mogućnost novoga pravila i prijave čak 23 igrača u zapisnik, odnosno 12 pričuvnih igrača ili šest dodatnih mladih igrača. Bišćan je prijavio šest igrača i vratara, a kolega Perković šest igrača i jednog vratara. Inače, treneri Dinama i Osijeka su u petak prijavili maksimalnih 23 igrača, Slaven Belupo je imao devet, a Lokomotiva sedam pričuvnih igrača.

90+3 minute: Kraj utakmice na Rujevici. Rijeka je uspjela slomiti otpor Varaždinaca zahvaljujući dvjema majstorijama Roberta Murića.

84. minuta: Perković je iz igre izvukao ozlijeđenog Glavinu i uveo Kristiana Fućka, grobničkog krilnog napadača.

81. minuta: Netom nakon što je ušao Bušnja je zaprijetio, lopta je otišla kraj gola.

72. minuta: Bišćan je napravio dvostruku zamjenu, ušli su Bušnja i Capan.

GOL!! Rijeka opet vodi. Robert Murić je u 57. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Završilo je prvo poluvrijeme.

36. minuta: Lijepa kombinacija Pavičića i Čolaka, ali i još bolja intervencija Nevistića koji je loptu skrenuo u korner.

33. minuta: Varaždinci su se nakon postignutog pogotka oslobodili pa se igra uglavnom ravnopravno.

GOL!! Varaždin je izjednačio na Rujevici. Matija Kolarić je sjajnim udarcem s vrha šesnaesterca poslao loptu u gornje desne Prskalove rašlje!

GOL!! Robert Murić je u 8. minuti postigao nesvakidašnji pogodak. Nanizao je u stilu Lea Messija nekoliko braniča gostiju, na kraju prevario i vratara Nevistića, te plasirao mrežu u nebranjenu mrežu.

1. minuta: Počela je utakmica na Rujevici. Prema procjenama TV komentatora na tribinama je između 2000 i 3000 gledatelja.

RIJEKA - VARAŽDIN 2:1

Stadion Rujevica. Gledatelja: 4675. Sudac Dario Bel (Osijek). Strijelci: 1:0 Murić (8'), 1:1 Kolarić (25'), 2:1 Murić (57'). Žuti kartoni: Kolarić, Senić, Jertec (Varaždin).

RIJEKA: Prskalo, Raspopović, Župarić, Punčec, Tomečak, Lepinjica, Pavičić (od 72' Capan), Kvržić, Murić (od 78' Acosty), Halilović (od 72' Bušnja), Čolak.

VARAŽDIN: Nevistić, Perković, Stolnik, Senić, Miličević, Đurasek, Kolarić, Turčin (od 59' Glavica), Jertec, Posavec (od 76' Glavina, od 84' Fućak), Benko.