Kup Hrvatske

KRAJ: Hrvoje Smolčić 11. pogotkom zaključio riječku golijadu u Bujama

Bijeli su silovito krenuli u Bujama/D. ŠKOMRLJ

BUJE Nogometaši Rijeke od 15.30 sati na Gradskom stadionu u Bujama odradit će svoj zaostali susret šesnaestine finala Kupa Hrvatske. Riječane u susretu koji će obilježiti debi na klupi novoga trenera Simona Rožmana čeka ambiciozni četvrtoligaš kojega vodi Dalibor Višković, dugogodišnji prvotimac Rijeke, lijev bek iz one nezaboravne 1999. godine. Utakmica se trebala igrati prije šest dana, ali je odgođena zbog poplavljenog terena. Danas sigurno neće biti odgode jer u Istri kao i na Kvarneru vlada lijepo vrijeme. Od “bijelih” se očekuje da opravdaju favorita, odnosno ulogu aktualnog branitelja naslova osvajača Kupa, te nastave pozitivan niz rezultata. Pobjednika ovoga dvoboja čeka u osmini finala gostovanje u Varaždinu.

Stigli su sastavi. Kao što je i najavio trener Rijeke Simon Rožman promjenio je gotovo sve igrače u odnosu na posljednji prvenstveni ogled u Varaždinu. Hrvoje Smolčić je jedini igrač iz Varaždina koji će početi ogled u Bujama i to vrlo vjerojatno ne na poziciji lijevoga beka već središnjeg stopera.

GOL!!! U 90. minuti Smolčić je zabio i posljednji, 11. gol Riječana. Ubrzo nakon toga označen je kraj utakmice.

GOL!!! Jubilarni deseti gol zabio je Murić po udarcu s 18 metara u 82. minuti.

GOL!!! Deveti pogodak Riječana u 80. minuti djelo je Vuka na novo dodavanje Mamića.

GOL!!! Stjepan Lončar zabio je u 74. minuti osmi pogodak za Rijeku.

GOL!! Petar Mamić je u 67. minuta nakon dvije asistencije zabio pogodak, sedmi riječki u Bujama.

GOL!!! Punčec je glavom na ubačaj Capana u 65. minuti zabio svoj drugi i ukupno šesti riječki pogodak u Bujama.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!!! Peti pogodak djelo je Domagoja Pavičića u 31. minuti nakon što je domaćem vrataru ispala lopta iz ruku.

GOL!!! Igrači Rijeke nemaju milosti. U 26. minuti je 0:4. Punčec je zabio nakon Murićeva kornera.

GOL!! Čolak je u 17. minuti zabio glavom za 0:3. Ponovo je asistirao Mamić.

GOL!!! Čolak je povisio u 10. minuti na 0:2. Napadač Rijeke je poentirao glavom na ubačaj Mamića.

GOL!!! Rijeka je u 5. minuti povela golom Murića čiji udarac sa 16 metara je nekoga okrznuo i prevario domaćeg vratara.

1. minuta: Počela je utakmica. Na tribinama se okupilo tisuću gledatelja, među njima i veliki broj navijača Rijeke.

BUJE – RIJEKA 0:11

Gradski stadion. Gledatelja: 1000. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Strijelci: 0:1 Murić (5′), 0:2 Čolak (10′), 0:3 Čolak (17′), 0:4 Punčec (26′), 0:5 Pavičić (31′), 0:6. Punčec (65′), 0:7 Mamić (67′), 0:8 Lončar (74′), 0:9 Vuk (80′), 0:10 Murić (82′), 0:11 Smolčić (90′)

BUJE: Melon, Baf, Belčević, Krizmanić, Bojić, Bartolić, Fakin, Prodan, Bičanić, Brečević, Jerkan.

RIJEKA: Pandur, Capan, Punčec, Smolčić, Mamić, Iglesias, Lepinjica (od 70′ Lončar), Pavičić, Murić, Vuk, Čolak (od 61′ Babić).