Dinamo vs. Rijeka

KRAJ: Dinamo u nastavku slomio otpor Rijeke i otišao na 17 bodova prednosti

Maxwell Acosty (Rijeka) i Amir Rrahmani (Dinamo)/M. LUKUNIĆ/PIXSELL

Rijeka je doživjela prvi poraz od modrih ove sezone

ZAGREB Od 17.30 sati u Maksimiru počinje 156. službeni ogled (80 pobjeda modrih, 40 Rijeke) nogometaša Dinama i Rijeke, odnosno 137. prvenstvena utakmica istih suparnika u povijesti. Treći ovosezonski ogled prve i druge momčadi lige (Rijeka još nije izgubila od Dinama ove sezone!) karakteriziraju i brojne promjene u sastavima. Trener Dinama Nenad Bjelica prema očekivanjima odlučio je odmoriti gro igrača koji su iznijeli teret velike europske pobjede nad Benficom. To se ne odnosi primjerice na Ivana Šunjića koji je zaradio karton zbog kojega preskače susret u Lisabonu pa ga je Bjelica odlučio priključiti tkz. pričuvnoj momčadi koja sigurno kroz prvenstvo kroči prema novom naslovu prvaka.

Riječki sastav je kao i u posljednjim susretima prošaran silnim ozljedama. Trener Igor Bišćan je kroz tjedan ostao i bez pouzdanog veznjaka Stjepana Lončara. Sudeći prema službenom zapisniku na njegovom mjestu će igrati ofenzivni veznjak Tibor Halilović, dok je jedini preostali raspoloživi defanzivni veznjak Ivan Lepinjica na klupi zajedno s Lukom Capanom koji još nije spreman za veću minutažu. Trener Igor Bišćan odlučio je na klupi ostaviti i Roberta Murića, na njegovo mjesto središnje polušpice će vjerojatno oporavljeni Alexander Gorgon, a na krilo i mladi Denis Bušnja. Moguće je naravno da će trener Rijeke modificirati svoj ustaljeni sustav igre no to će se tek vidjeti kada počne utakmica.

90. minuta: Kraj utakmice u Maksimiru. Rijeka je doživjela prvi poraz od modrih ove sezone. Dinamo je otišao na 17 bodova prednosti.

GOL!! Nikola Moro okončao je malonogometnu akciju modrih za treći pogodak Dinama u 69. minuti. Riječani su ostali bez reakcije nakon drugoga pogotka.

GOL!! Dinamo je u 57. minuti poveo 2:1. Perić je zabio glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca.

49. minuta: Modri su tražili najstrožu kaznu nakon duela More i Velkovskog, ali je sudac Matoc odmahnuo rukom.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme u Maksimiru.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena koje je završilo žutim kartonima  za Gorgona i Mamića. Mamiću je ovo kao i Pavičiću treći žuti karton što znači da neće igrati protiv Osijeka u idućem kolu.

GOL!! Dinamo je uz dosta sreće poravnao u 43. minuti. Gavranović je nakon pokušaja udarca More postavio nogu i svladao Slugu s pet, šest metara.

30. minuta: Gavranović je pokušao atraktivno škaricama no bez veće opasnosti po Slugu. Rijeka bez većih problema čuva vodstvo.

24. minuti: Moro je ubacio na drugu stativu, a Šitum je loše zahvatio loptu i poslao je kraj suprotne vratnice.

GOL!! Rijeka vodi u Maksimiru od 6. minute! Puljić je zabio pogodak nakon ubacivanja Mamića.

4. minuta: Prva prilika za modre. Moro je povratnom loptom pronašao Gavranovića čiji udarac Sluga brani.

1. minuta: Počela je utakmica u Maksimiru.

DINAMO – RIJEKA 3:1

Stadion Maksimir. Gledatelja: 5000. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Strijelci: 0:1 Puljić (6′), 1:1 Gavranović (43′), 2:1 Perić (57′), 3:1 Moro (69′). Žuti kartoni: Lešković (Dinamo), Bušnja, Kvržić, Pavičić, Mamić, Gorgon (Rijeka).

DINAMO: Zagorac, Moharrami, Perić, Lešković, Rrahmani, Moro (od 80′ Musa), Šunjić, Kadzior (od 60′ Atiemwen), Majer, Šitum, Gavranović (od 67′ Andrić).

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Velkovski, Mamić, Pavičić (od 87′ Capan), Halilović (od 75′ Lepinjica), Bušnja, Gorgon, Acosty (od 60′ Murić), Puljić.

Utakmice 24. kola:

Rudeš – Inter 2:0S. Belupo – Hajduk 1:2Istra 1961 – Gorica 0:3Osijek – Lokomotiva 1:1Dinamo – Rijeka 3:1 Dinamo 24 19 4 1 50:13 61Rijeka 24 12 8 4 43:25 44Osijek 24 12 6 6 42:24 42Gorica 24 11 5 8 34:28 38Lokomotiva 24 10 8 6 37:22 38Hajduk 24 9 10 5 35:28 37S. Belupo 24 3 13 8 25:34 22Inter 24 6 3 15 24:53 21Istra 1961 24 4 5 15 21:43 17Rudeš 24 1 4 19 17:58 7

SLJEDEĆE KOLO (16. ožujka): Lokomotiva – Slaven Belupo, Rijeka – Osijek (17. ožujka), Gorica – Dinamo (17. ožujka), Inter – Istra 1961 (15. ožujka), Hajduk – Rudeš.