Hajduka vs. Rijeka

KRAJ: Bijeli razbili Hajduk na Poljudu, Simon Rožman ostvario prvu veliku pobjedu na klupi Rijeke

Slavlje Riječana kod pogotka Maxwella Acostyja/R. BRMALJ

SPLIT Od 17.30 sati na Poljudu se igra 141. Jadranski derbi, utakmica koja je za navijače rivala klubova s obala Jadrana oduvijek značila puno više od “obične utakmice”. Iako tradicija još uvijek osjetnije ide na stranu Splićana derbiji su posljednjih desetak godina ipak puno češće završavali uspjesima Rijeke. Bijeli su u tom periodu nerijetko slavili i na Poljudu ostavivši iza sebe poprilično uzdrmanog domaćina. Rijeka je u eri ambicioznog predsjednika Damira Miškovića uglavnom dominirala Jadranskim derbijima. Izuzetak su posljednje utakmice pod vodstvom sada već bivšega trenera Igora Bišćana. Riječani su pod njegovim vodstvom teško stradali za posljednjeg susreta na Poljudu. Bilo je čak 4:0 za Hajduk. Riječani nisu dobili čak pet utakmica protiv Hajduka zaredom što je donedavno bilo nepojmljivo.

Simon Rožman prvi put će voditi Rijeku na Poljudu. Novi trener “bijelih” naslutio je pobjedom u Zaprešiću da je momčad pronašla put prema izlasku iz krize, a potvrdu tog trenda zasigurno bi donio pozitivan rezultat s Poljuda.

Novi poraz definitivno bi Riječane izbacio iz realnih kombinacija za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Splićani bi u tom slučaju otišli na velikih devet bodova prednosti, a na Rujevici se opet oglasio alarm koji poziva na uzbunu.

Očekujemo službene sastave.

Stigli su sastavi. U riječkom je napravljena samo jedna promjena u odnosu na najavljeni. Simon Rožman neće od prve minute izvesti Roberta Murića nego Maxwella Acostyja. U sastavu Hajduka nema Vučura već će u obrani početi debitant Radić, a na krilu će zaigrati Jradi, dok je iz sastava otpao najavljeni Jurić.

90+5 minuta: Kraj utakmice. Rijeka je svladala Hajduk, vratila se u igru za drugo mjesto, a Simon Rožman ostvario prvu veliku pobjedu na klupi Rijeke.

GOL!!! Halilović je uz pomoć Ljubića postigao  i četvrti riječki gol u sučevoj nadoknadi vremena.

GOL!!! Gorgon je s nekoliko metara pospremio loptu u nebranjenu mrežu nakon dodavanja Čolaka okrunivši malonogometnu akciju trećim riječkim golom u 87. minuti.

GOL!!! Rožman je pogodio! Raspopović je nedugo nakon što je ušao u igru presjekao neoprezno dodavanje Hamze, pobjegao u kontri i zabio u 82. minuti za 0:2.

65. minuta: Utakmica se nastavila.

62. minuta: Burić je napravio dvije promjene, a Torcida bakljadom izazvala prekid.

60. minuta: Dobar udarac Jradija i odlična intervencija Prskala. Hajduk traži poravnanje, ali Rijeka je opasna iz kontri.

48. minuta: Lijepa kombinacija Riječana i udarac Halilovića kojega je obrana Hajduka odbila u korner.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Poljudu, nema promjena u sastavima.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!! Rijeka je povela! Andrijašević je pobjegao po desnoj strani, dodao Čolaku čiji udarac je Ljubić odbio na noge Acostyju koji je doveo Rijeku u vodstvo u 44. minuti utakmice.

24. minuta: Velika prilika za Rijeku. Čolak se nenadano našao sam ispred Ljubića koji je istrčao i obranio udarac.

21. minuta: Prvo je Eduok, a onda u nastavku akcije i Jradi pogodio vratnicu Rijekina gola.

15. minuta: Hajduk je bolje otvorio utakmicu, Splićani su visoko napali, izveli nekoliko udarac iz kuta, ali nisu još došli do prave šanse.

1. minuta: Počela je utakmica na Poljudu.

HAJDUK – RIJEKA 0:4

Stadion Poljud. Gledatelja: 13.605. Sudac Fran Jović (Zagreb). Strijelci: 0:1 Acosty (44′), 0:2 Raspopović (82′), 0:3 Gorgon (87′), 0:4 Halilović (90′). Žuti kartoni: Acosty, Halilović, Prskalo (Rijeka), Nejašmić, Jurić, Caktaš, Jradi (Hajduk).

HAJDUK: Ljubić, Bašić, Radić, Svatok (od 77′ Jurić), Čolina, Nejašmić (od 62′ Teklić), Hamza, Jradi, Caktaš, Eduok (od 62′ Jakoliš), Jairo.

RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Župarić, Escoval, Smolčić (od 90′ Lončar), Halilović, Capan (od 80′ Lepinjica), Acosty (od 72′ Raspopović), Andrijašević, Gorgon, Čolak.

Utakmice 17. kola:

Slaven Belupo – Inter       3:0

Lokomotiva – Gorica         4:0Varaždin – Osijek             1:1Istra 1961 – Dinamo        1:2Hajduk – Rijeka              0:4

Dinamo       16       12       2       2       31:8       38

Hajduk       17       9       4       4       27:15       31

Rijeka       16       8       4       4       28:20       28

Lokomotiva   17       8       4       5       27:20       28

Osijek       17       7       6       4       27:20       26Gorica       17       7       4       6       23:26       25

S. Belupo   17       5       3       9       16:30       18

Istra 1961    17       2       6       9       15:26       12

Varaždin   17       2       6       9       13:26       12

Inter   17       2       5       10       19:35       11

Sljedeće kolo (7. prosinca): Inter – Hajduk, Rijeka – Istra 1961 (8. prosinca), Dinamo – Varaždin (6. prosinca), Osijek – Lokomotiva (8. prosinca), Gorica – Slaven Belupo.