Još 90 minuta

EUROPSKA LIGA Rijeka izgubila u Belgiji, ali ima gol u gostima. Konačna odluka na Rujevici

P. N.

U drugom poluvremenu bijeli nisu uspijevali doći do daha, Gent je sve više stiskao i na kraju slavio

Šteta, Gent jest pokazao da je jači, ali Riječani su u prvom poluvremenu dobro parirali.

Ipak, u drugom poluvremenu bijeli nisu uspjeli doći do daha, Gent je sve više stiskao i na kraju slavio. Mora se reći zasluženo.

Ono što može radovati bijele je gol u gostima, ali morati će biti puno puno opasniji na Rujevici.

Posebno je loše što se ozlijedio Zoran Kvržić koji je opet, do trenutka ozljede, odigrao veliku utakmicu.

Ostaje za nadati se da bijeli pred domaćom publikom mogu nadoknaditi ovaj gol minusa.

Konačna odluka o putniku u Europsku ligu past će na Rujevici.

———-

90+5′ Kraj utakmice. Gent – Rijeka 2:1

90′ Igrat će se još 5 minuta nadoknade

87′ Ušao je u igru Jakov Puljić, izlazi Čolak

86′ Uh, ovo je izgledalo opasno, Čolak je sjajno ubacio, u zadnji tren izzbacuju domaći ispred Iglesiasa, nakon toga Capan pokušava ali ide u korner

80′ Opet šansa za Gent, Yaremchuk sam u 16-ercu, srećom i ovo ide preko gola, opasno živi Rijeka

79′ Šansa sada za domaće, udarac Depoitra ide srećom preko gola

78′ Izlazi Acosty, ulazi Iglesias

75′ Sada Rijeka pokušava stovriti pritisak na gol domaćih

74′ Korner za bijele, nije bilo loše, novi korner

71′ Gent vodi 2:1, opet je bio koban Depoitre… visoki skok i od zemlje u gornji kut

70′ Izgleda da će Capan na mjesto od Kvržića, a Velkovski na poziciju središnjeg braniča

69′ Slobodni udarac za Rijeku nakon bijega Acostyja, ispred Župarića na drugoj vratnici izacuje golman domaćih

68′ Velkovski će u igru… Bišćan će morati malo posložiti sada…

66′ Grozna vijest za Rijeku, Kvržić mora vani radi ozljede…

65′ Snažni Depoitre zadaje velike probleme riječkoj obrani, Župarić i on se “mlate” cijelu tekmu

60′ Riječanima bi trebao mali predah, domaći su našli način kako probiti njihov blok, sada na valu izjednjačenja traže još jedan pogodak

57′ Gol za Gent, Yaremchuk je ubacio Depoitre zabio, Prskalo je bio nemoćan

54′ Riječani ne uspijevaju zadržati loptu duže u svom posjedu..

53′ Capan je sada završio na travi, ali nastavlja dalje.

50′ Korner za domaće, Acosty izbacuje

48′ Prskalo sada brani udarac glavom belgijskog napadača, udarac nije bio snažan ali je išao sami kut

47′ David puca glavom s 11 metara, lopta ide pored gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Belgiji

———–

45+1′ Kraj prvog poluvremena, sjajan rezultat Rijeke nakon prvih 45 minuta. Rijeka je zabila iz jedinog šuta u okvir gola, ali eto taj je udarac Halilovića bio ubojit

45′ Igrat će se jedna minuta nadoknade

45′ Kakav šut Dejaegerea, fijuknulo je kraj vratnice Prskala

41′ Volim te Rijeko odzvanja tribinama stadiona. Bilo bi sjajno da Rijeka izdrži do poluvremena s ovim rezultatom

39′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL Halilović je zabio u malu mrežu nakon polukontre Rijeke. Usred pritiska domaćih bijeli su istrčali u kontru, Čolak je spustio loptu a Halilović naletio i zakucao u malu mrežicu… sjajan potez

36′ Kakav promašaj sada domaćeg napadača Yaremchuka, umjesto kontre za Rijeku, Acosty je krivo dodao belgijski napadač je izašao sam pred Prskala ali gađao visoko iznad gola

34′ Domaći sve višu stišću obruč oko gola Rijeke

33′ Žuti karton za Kvržića

33′ Sada je bilo opasno, oštro na petarac Rijeke su ubacili domaći, srećom nije bilo nikoga da to ubaci u gol

32′ Nezgodan udarac s ruba 16-erca prema golu Prskala, lopta ide u korner

29′ Posljednje upozorenje za Lončara koji je sada bio blizu žutog kartona

27′ Nakon kornera opet pritisak domaćih, novi ubačaj u 16-erac Rijeke, ali lopta ide u gol aut

26′ Opasan ubačaj Genta, bijeli izbacuju u korner

22′ Najviše problema Riječanima radi Odjidja, isti onaj kojeg smo zapamtili iz susreta Rijeke i Olympiacosa

21′ Vratio se Dario, idemo dalje

20′ Evo opasne situacije za Gent, ubačaj s lijeve strane, David pokušava iz prve ali ide pored gola. Župarić je ostao ležati, nadamo se da nije nešto ozbiljno

18′ Novi pokušaj sa desne strane ali Kvržićev ubačaj ne nalazi Čolaka

15′ Domaći za sada kontroliraju utakmicu, ali Rijeka pokazuje da ima svoje adute. Obrana je zasada koncentrirana

14′ Acosty je pobjegao, domaći su ga morali rušiti, prvi žuti karton za domaće

10′ Acosty se probio po desnoj strani, centaršut na Čolaka je išao preblizu vrataru Genta

8′ Pokušala je sada Rijeka, lopta nije došla do zone opasnosti

6′ Dobar ubačaj u 16-erac Rijeke, petom je pokušao napadač Genta, ali lak posao za Prskala

5′ Očekivani početak, Gent drži loptu, Rijeka vreba kontru, igra se dosta živo

0′ Počela je utakmica. Sretno Rijeka!

————-

Nogometaši Rijeke igraju iznimno važnu utakmicu večeras u Gentu.

U dva susreta s jakom belgijskom momčadi Riječani će pokušati izboriti skupine Europske lige što bi bio izniman uspjeh.

Trener Igor Bišćan najavio je kako su svi svjesni snage Genta, ali da će Rijeka tražiti način da postigne gol u gostima odnosno da će bijeli napraviti sve da se o putniku u Europsku ligu odlučuje na Rujevici za tjedan dana.