HT prva liga

DINAMO – RIJEKA Bijeli nakon 8 godina slavili u Maksimiru. Acosty za tri boda

P. N.

Riječki Ganac sjajno je pogodio za vrijednu pobjedu Rijeke

Golom Maxwella Acostyja Rijeka je slavila nakon dugo godina u Maksimiru rezultatom 1:0.

Unatoč tome što je Dinamo nastupio u šarenom sastavu, pobjeda nad plavima u Zagrebu uvijek je vrijedna i slatka.

Dinamo je bolje stajao na terenu, Rijeka nije uspijevala uspostaviti kontrolu, ali dva ključna trenutka u prvom poluvremenu su odredila tijek utakmice.

Prvo je ozljeda Čorić nakon koje je Dinamo morao posegnuti za dodatnim zamjenama u momčadi, a druga sjajan gol riječkog Ganca.

Okrenuo se na 20 metara i neobranjivo pogodio. Zaista, fantastičan gol.

U drugom poluvremenu Rijeka je čekala novu priliku za gol iz kontre dok je Dinamo pokušavao sve ne bi li stigao do izjednačenja.

Rijeka je posljednji put slavila u Maksimiru 2010. godine.

Zanimljivo sudac Marić, koji nije pokazao niti jedan žuti karton, je produžio pet minuta, a igralo se još i više od toga, ali rezultat se nije mijenjao.

————————

Foto. D. LOVROVIĆ

TIJEK UTAKMICE

90+7′ Kraj utakmice. Rijeka je pobijedila 1:0

90+5′ Prilika za Dinamo nakon kornera, lopta ide malo pored gola nakon udarca Perića

90+4′ Slobodnjak za Dinamo, živi zid blokira

90′ Igrat će se 5 minuta nadoknade

90′ Soudani opet radi show, viče na Grahovca koji je pao nakon sudara. Nema kartona

89′ Izlazi Čolak, ušao je Puljić

88′ Ubačaj Hajrovića iz slobodnjaka, Sluga boksa ali ostaje ležati.

87′ Udarac glavama u 16-ercu Dinama, Župarić i Miklić su ostali ležati. Bit će sve u redu

86′ Kvržić je oduzeo loptu i krenu u kontru, dobar pokušaj, čisti u korner obrana Dinama

84′ Oštra lopta Kvržića prema sredini, Livaković uzima na petercu

82′ Gužva na sredini terena nakon prekršaja Hajrovica nad Zutom. Brzo se sve smirilo

76′ Čolak iz gužve, lopta ide pored vratnice

75′ Slobodnjak Rijeke bez većih opasnoti za gol Dinama

74′ Faul Soudanija nad Gorgonom, nakon toga žestoki protest i “vikanje” Soudanija na suca Marića, ali nema žutog kartona za Dinamovog nogometaša

72′ Izlazi Gojak, ulazi Miklić kod Dinama

68′ Soudani glavom nakon kornera, ide preko gola Rijeke

68′ Izlazi Acosty, ulazi Kvržić

67′ Sluga je sada zakuhao priliku za Dinamo, ipak nema velike opasnoti, udarac Soudanija je blokiran

66′ Pavičić je sada išao na udarac nakon prodora, bilo je boljih solucija, trebao je dodati, ovako je to laki plijen za Dinamovog golmana

65′ Moglo je biti opasno po gol Dinama sada, ubačaj Zute ipak preblizu Livakoviću

63′ Korner za Dinamo. Sluga hvata loptu i odlično gađa Acostyja, ipak obrana Dinama je spretnija

60′ Izgleda da se ozlijedio Acosty, nakon jednog pada na rame

58′ Velika prilika za Dinamo iz kontre, Hajrović za Soudanija, Soudani za Gavranovića, napadač Dinama ne pogađa

58′ Slobodan udarac za Rijeku nakon prekršaja nad Acostyjem, nema opasnosti za gol Dinama

56′ Ulazi Gorgon, izlazi Črnic

53′ Dinamo stišće, Rijeka čeka priliku iz kontra napada

52′ Čista šansa za Dinamo, Gojak s manje od pet metara sam puca glavom, Sluga brani

50′ Gojak se sada našao u šansi za Dinamo, srećom po bijele nije dobro pucao, ide pored gola

47′ Korner za Rijeku, Punčec dolazi do lopte ali nije uspio dobro zahvatiti, nema opasnosti za gol Dinama

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

————————

45+1′ Kraj prvog poluvremena. Rijeka vodi 1:0

45′ igrat će se 1 minuta nadoknade

43′ Župarić puca glavom nakon kornera, dobra prilika ali ide preko gola

39′ GOOOOOOOOOLL Fantastičan gol Acostyja, kako ju je s 20 metara pogodio, neobranjivo pod gredu. Rijeka vodi na Maksimiru

38′ Grahovac iz daljine, lijepo se oslobodio čuvara, ali loš udarac ide preko gola

35′ Dinamo igra puno agresivnije, Rijeka čeka neku pogrešku domaćih, ali za sada to ne daje rezultata

32′ Novi korner za Dinamo, Gavranović opet dolazi do lopte, ali nema opasnosti. Zuta je ostao lezati na travi nakon sudara s Acostyjem, ali bit će sve u redu

30′ Prilika za Dinamo, ali sudac svira zaleđe

25′ Ozlijedio se Ante Čorić, u igri je Đurasek

21′ Skoro gol za Dinamo, nakon jednog auta Perić s Bradarićem u skoku, lopta na kraju udara u stativu

19′ Korner za Dinamo, Acosty dobro skače i izbija

17′ Dobra akcija Rijeke, prvo je Čolak pobjegao, ali ga blokira obrana Dinama, nakon toga sudac svira zaleđe. Moglo je biti opasno po gol Dinama

16′ Otvarala se mogućnost za Rijeku, zadnji pas Bradarića bio je neprecizan

15′ Slobodni udarac za Rijeku, po sredini gola na 25 metara udaljenosti. Črnic puca, Livaković lako brani

12′ Črnic je pokušao iz prve, ali nema opasnosti za Dinamo

11′ Gavranović glavom poslije kornera, Sluga je otiša u prazno, lopta ide preko gola

10′ Zuta ispred Hajrovića čisti opasnost

9′ Ubačaj u 16-erac Dinama, lak plijen za Livakovića

8′ Acosty je krenuo prema golu Dinama, ruši ga Muhar

5′ Rijeka pokušava dugom loptom napasti Dinamovu zadnju liniju koja ne igra u standardnom sastavu

4′ Prvi korner za Dinamo, Marić svira prekršaj u napadu

2′ Vratnica za Rijeku, Čolak je ukrao loptu krenuo prema golu i lobom prebacio Livakovića, ali vratnica spašava Dinamo

0′ Počela je utakmica