Europsko atletsko prvenstvo do 23 godine

Mihaljević osvojio zlato u bacanju kugle

Mihaljević je do zlata stigao u posljednjoj seriji bacivši kuglu 19,35 metara

Posljednjeg dana natjecanja na Europskom atletskom prvenstvu do 23 godine u Tallinnu hrvatski reprezentativac Filip Mihaljević osvojio je zlato u bacanju kugle.

Mihaljević je do zlata stigao u posljednjoj seriji bacivši kuglu 19,35 metara. Tijekom finala nije sve izgledalo tako dobro jer je Filip nakon pete serije bio na 6. mjestu s tek dva ispravna hica 18,60 m u 2. seriji i 18,85 m u četvrtoj. Drugo mjesto osvojio je Luksemburžanin Bob Bertemes sa 19,29 m, a treće Poljak Andrzej Regin sa 19,05 m.

Slično je bilo u jutarnjim kvalifikacijama kada je Filip tek u trećoj seriji bacio 19,16 m, te jedini prebacio kvalifikacijsku normu i kao prvi se plasirao u finale. Osim njega u kvalifikacijama je nastupio i Demir Kolarević koji je s hicem od 17,36 m osvojio ukupno 18.