NBA liga

Washington poveo protiv Atlante, četiri koša Bojana Bogdanovića

Reuters

Reuters

WASHINGTON U susretu prvog kola doigravanja Istočne konferencije NBA lige košarkaši Washington Wizardsa pobijedili su Atlanta Hawkse 114-107 i u seriji na četiri pobjede poveli 1-0.

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Vodili su nakon prve četvrtine 29-25, a na poluvremenu 48-45. Međutim, Washington je u trećoj dionici okrenuo rezultat nakon što je taj dio igre dobio 10 razlike (38-28). U posljednjoj četvrtini domaćin je obranio prednost za konačnih 114-107.

U redovima Wizardsa najefikasniji su bili John Wall sa 32 koša i 14 asistencija, Bradley Beal sa 22 koša, te Morkieff Morris sa 21 košem i sedam skokova. Marcin Gortal je dodao 14 koševa i 10 skokova, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 14 minuta ubacio 4 koša, uz šut 2-8. Dodao je i dva skoka i asistenciju.

Goste su predvodili Dennis Schroder sa 25 koševa i devet asistencija, te Paul Millsap sa 19 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je 19. travnja ponovo u Washingtonu.