Košarka

Uvjerljive pobjede Cedevite i Splita u Ligi za prvaka

Košarkaši Cedevite i Splita ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima 2. kola Lige za prvaka.

Cedevita je u Domu sportova porazila gradskog suparnika Zagreb 116-79, dok je Split na Gripama slavio protiv Gorice 75-56.

Zagreb se odlično držao do poluvremena, čak je na odmor otišao s košem viška (55-54), no u nastavku je Cedevita ubacila u brzinu više, a igra ‘mrava’ se raspala. Cedevita je dobila drugi dio čak 62-24 za uvjerljivu pobjedu. Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Marko Arapović sa 25 koševa i pet skokova, James William White sa 21 košem, Luka Babić sa 16, Luka Žorić sa 15, te Jacob Pullen sa 13 koševa. Kod Zagreba najefikasniji su bili Jakov Vladović sa 20 i Miralem Halilović sa 17 koševa.

Dvoboj na Gripama bio je neizvjestan tek u prvoj četvrtini koju je domaćin dobio sa četiri koša prednosti (20-16). Na poluvremenu je bilo plus 13, a na koncu treće četvrtine i 25 koševa prednosti (66-41). U posljednjoj dionici Gorica je tek malo ublažila poraz. Kod Splita su najefikasniji bili Josip Jukić sa 17 koševa i 12 skokova i Goran Filipović sa 11 koševa, dok su Goricu predvodili Marin Zrnić sa 14 i Ante Mašić sa 13 koševa.

U srijedu se sastaju Šibenik i Cibona, a drugo kolo će zaključiti Kvarner 2010 i Zadar susretom u četvrtak.

Na ljestvici vodi Cedevita s dvije pobjede.

REZULTATI:Cedevita – Zagreb 116-79Split – Gorica    75-56U srijedu, 6. travnja:Šibenik – CibonaU četvrtak, 7. travnja:Kvarner 2010 – Zadar

POREDAK: Cedevita 2-0, Cibona 1-0, Gorica 1-1, Zagreb 1-1, Split 1-1, Šibenik 0-1, Zadar 0-1, Kvarner 2010 0-1