Košarka

Uvjerljiv poraz »Kvarnera 2010« u 9. kolu Prve lige

Zlatko Horvat

Kvarner 2010 – Gorica  63:94 (20:25, 13:24, 15:24, 15:21). Momčad Marijana Mancea nije imala šanse

Deveto kolo Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Gorica 63:94 (20:25, 13:24, 15:24, 15:21). Dvorana »Dinko Lukarić«. Gledatelja: 50. Suci: Stanković (Rijeka), Đuraki i Kolić (Pula). Opunomoćenik: Soritić (Pazin).

KVARNER 2010: Delpin, Odak 6, Ćavar 4, Vucić 9, Krstinić 7, Kučan 17, Ferenčić 10, Šibenik, Marinčić 1, Cvitković 4, Krstić 5.

GORICA: Jukić, Majcunić 20, Mikolaš, Petrović 4, Prgomet 23, Mašić 10, Šipušić 2, Penić 10, Papac 10, Ćubela 12, Mikšić 3.

»Gorica« je ostvarila devetu pobjedu u isto toliko prvenstvenih susreta ove sezone, prošetavši se Kozalom. Momčad Marijana Mancea (omjer 5-4) bez šutera Dina Šamanića (zadnja loža) i graditelja igre Roka Delpina (privatne obaveze) nije imala šanse. Čak je početak bio dobar, ali kada su krenule izmjene igrača, prednost je prešla na stranu sastava Josipa Sesara.

Domaći su minutu i 46 sekundi prije kraja prve četvrtine vodili 20:16, ali gosti su u 90 sekundi napravili seriju 0:9. Na startu druge dionice Kučan je smanjio na minus dva, odgovor lidera Prve lige bila je serija 0:18 od prve do sedme minute. U tom razdoblju domaći su promašili svih devet šuteva, izgubili tri lopte i našli se u debelom zaostatku (25:45).

Mala nada ukazala se tricom Odaka (44:58, 25’), međutim, gosti su opet stisnuli papučicu gasa, napravili seriju 13:2 i riješili sve dileme.