SREBRO ZLATNOG SJAJA: Hrvatska (U 20) poražena u finalu od Izraela

P. N.

Hrvatski košarkaški prvi i jedini poraz na turniru doživjeli su u finalu

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Mate Kalajžić (18) i igrač Škrljeva, Kastavac Josip Barnjak (10). Nijemcima bronca.

CHEMNITZ Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina ipak nije uspjela otići do kraja na Europskom prvenstvu u Njemačkoj. Izabranici riječkog stručnjaka Damira Rajkovića doživjeli su finalu prvi poraz na turniru. Izraelci su na kraju slavili s 14 poneka razlike – 80:66. Izraelci su bili bolja ekipa u svim elementima. Hrvatska je držala rezultatski priključak tek u prvoj četvrtini, sve nakon toga bilo je u znaku Izraelaca. Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Mate Kalajžić (18) i igrač Škrljeva, Kastavac Josip Barnjak (10).  U utakmici za broncu Njemačka je svladala Francusku 80:71. Mate Kalajžić je izabran u petorku turnira.

4. četvrtina: Hrvatska je na kraju izgubila s 14 poena razlike – 80:66.

3. četvrtine: Hrvatska i istekom treće četvrtine gubi 60:50

2. četvrtina: Izraelci su do poluvremena uvećali svoju prednost, vode 45:34. Hrvatsku u priključku drži svojim tricama Kastavac Josip Barnjak, s 10 poena najefikasniji igrač u Rajkovićevoj ekipi.

1. četvrtina: Hrvatska gubi od Izraela 20:16 nakon prve četvrtine.