Novi poraz hrvatskih košarkaša, do SP-a možemo još samo teoretski

P. N.

Bojan Bogdanović/D. JAVOROVIĆ/Foto Pixsell

Poljaci su bili bolji u Gdanjsku - 79:74

GDANJSK Hrvatska košarkaška reprezentacija poražena je u Gdanjsku od Poljske u kvalifikacijama za SP u Kini 2019. godine – 79:74. Hrvatski košarkaši u posljednje minute ušli su s osam poena zaostatka, mukotrpno su radili da bi stigli na samo pola koša minusa (75:74), a onda su olako prokockali dva napada (Stipčević i Simon), da ipak u zadnjoj minuti naprave preokret. Sve je bilo gotovo 15 sekundi prije kraja kada je kod rezultata 75:74 u pokušaju da se napravi brzi prekršaj suđena nesportska pogreška. Poljaci su ubacili dva bacanja, sačuvali loptu i u konačnici stigli do nedostižnog vodstva.

Nakon ovoga poraza dodatno su smanjene ionako ne pretjerano velike šanse za plasman na SP. Ostale su još četiri kvalifikacijske utakmice u kojima izbornik Anzulović neće moći koristiti četiri igrača iz NBA lige. Kada se u obzir uzme i ta činjenica jasno je da su hrvatski izgledi za odlazak u Kinu svedeni tek na puku teoriju.