Učinak naših

NBA: Šarić zabio 13 koševa u porazu Sixersa, Zubac deset u pobjedi Lakersa

Philadelphia 76ers Darija Šarića su doživjeli još jedan poraz u gostima od Detroit Pistonsa, dok su Los Angeles Lakersi Ivice Zubca slavili protiv New York Knicksa na njihovom terenu.

Pistonsi su svladali Philadelphia 76erse (18-32) sa 113-96.

Dario Šarić je odigrao 27 minuta i u tom je vremenu zabio 13 koševa uz šest skokova i četiri asistencije. Najbolji kod Sixersa bio je Jahlil Okafor sa 16 pogodaka i četiri skoka.

Pistonsi su nadskakali Sixerse sa 60-41, a Andre Drummond je za Detroit ugrabio 17 skokova.

Iako su Sixersi vodili na početku najprije sa 27-24 u prvoj četvrtini, pa su onda tu prednost povećali na pet razlike Detroit zahvaljujući Reggieju Jacksonu i Kentaviousu Caldwell-Popeu ih stižu i na poluvremenu vode sa 55-46.

U drugom poluvremenu Sixersi u jednom trenutku zaostaju 26 koševa što ne uspijevaju nadoknaditi do kraja utakmice.

Marcus Morris je bio najbolji u redovima Detroita sa 19 pogodaka, Jackson je ubacio 14, a Caldwell-Pope 12.

Los Angeles Lakers Ivice Zubca upisali su pobjedu u gostima, u Madison Square Gardenu su sa 121-107 pobijedili New York Knickse.Los Angeles (18-36) je otvorio utakmicu serijom 20-8, na kraju prve četvrtine je vodio sa deset razlike, a na poluvremenu sa 16 razlike i do kraja utakmice je stalno imao dvoznamenkastu prednost.

Zubac je u 17 minuta na parketu zabio deset koševa te tome dodao sedam skokova, jednu ukradenu loptu i četiri bloka. Najbolji strijelac Lakersa bio je Lou Williams koji je postigao 22 pogotka.

Knickse je predvodio Carmelo Anthony sa 26 pogotka, a Kristaps Porzingis je dodao 16.

Cleveland Cavaliers su sinoć sa 140-135 pobijedili Washington Wizardse u Verizon Centru nakon produžetka.

Utakmicu je u produžetak odveo LeBron James tricom 0.3 sekunde prije kraja. Prije toga, samo u zadnjoj četvrtini bilo je pet izjednačenja i pet promjena vodstva. U cijeloj utakmici momčadi su se izmjenjivale 16 puta u vodstvu i 15 je puta bilo izjednačeno, a ni jedna momčad ni u jednom trenutku nije imala dvozmanenkastu prednost.

Ključ pobjede za Cleveland bile su upravo trice, pogodili su ih 19 iz 38 pokušaja, dok je Washington pogodio 12 od 29.

Cavaliersi (35-15) sada imaju pet pobjeda u šest zadnjih utakmica. Igrač utakmice je James koji je utakmicu završio sa 32 pogotka, sedam skokova i 17 asistencija te dvije ukradene lopte i dva bloka.

Najučinkovitiji je bio Kevin Love koji je zabio 39 koševa uz 12 skokova za Cleveland i tri asistencije. Kyrie Irving je zabio 23 koša, od toga 11 u produžetku.

Najbolji strijelac Wizardsa (31-21) bio je Bradley Beal sa 41 pogotkom, a Otto Porter je ubacio 25.