NBA liga

Jazz nije uspio zaustaviti Heat, sedmi uzastopni poraz Sunsa

Reuters

Reuters

Košarkaši Miami Heata ostvarili su 13. pobjedu u svom 14. ovosezonskom domaćem nastupu u NBA ligi svladavši Utah Jazz sa 107-104, a hrvatski reprezentativac u sastavu gostiju Bojan Bogdanović ubacio je 19 koševa (šut za dva 2-7, trica 2-7, slobodna bacanja 9-10) uz četiri sloka i tri asistencije za 29 minuta provedenih u igri.

Ključnom se pokazala 17-4 serija domaćih sredinom četvrte četvrtine kojom su zaostatak 76-81 pretvorili u prednost 93-85 koju više nisu ispuštali. Najzaslužniji za pobjedu Heata bili su Jimmy Butler sa 20 koševa i osam skokova te Bam Adebayo sa 18 ubačaja i 12 uhvaćenih lopti. Kod Jazza najučinkovitiji su bili Joe Ingles sa 27 poena i Rudy Gobert sa 18 pogodaka i 20 skokova.S omjerom pobjeda i poraza 18-12 Utah je šesti u Zapadnoj konferenciji, dok je Miami sa 22-8 na trećem mjestu Istoka.

Zanimljivo je bilo i u Phoenixu gdje su domaći Sunsi na kraju ipak izgubili od favoriziranih Denver Nuggetsa sa 111-113. Sunsima je ovo bio sedmi uzastopni poraz, a Nuggetsima sedma uzastopna pobjeda iako je bilo vrlo blizu tome da se ta dva niza prekinu. Domaći su pet i pol minuta prije isteka vremena imali prednost 103-94, no gosti su na krilima Jamala Murraya i Nikole Jokića u završnici ipak stigli u dobitnu poziciju. Koš za pobjedu postigao je Murray koji je kod rezultata 111-111 pogodio dugu dvicu 2.5 sekunde prije kraja za konačnih 113-111. U preostalom vremenu Sunsi su se okrenuli Devinu Bookeru no njegov pokušaj trice blokirao je Jerami Grant.

Murray je susret okončao sa 28 ubačaja, dok je Jokić ostvario »triple-double« sa 22 koša, 12 skokova i 10 asistencija. Kod domaćih je Ricky Rubio ubacio 21 poen uz devet asistencija i sedam skokova, dok je hrvatski reprezentativac Dario Šarić u samo 16 i pol minuta provedenih na parketu postigao 13 koševa (šut za dva 5-7, trica 1-4, slobodna bacanja 0-1) uz šest skokova i dvije asistencije.

Phoenix je s omjerom 11-19 na 11. mjestu Zapada, dok je Denver sa 21-8 druga momčad Zapada.

Indiana Pacersi nastavili su odličnim predstavama na svom parketu svladavši prvake Toronto Raptorse sa 120-115 nakon produžetka. Priliku donijeti pobjedu Raptorsima na kraju četvrte četvrtine propustio je Kyle Lowry koji je promašio tricu s istekom vremena, a u dodatnih pet minuta domaće je odlično služio dalekometni šut, pogodili su četiri trice kojima su osigurali pobjedu. Sa po 24 pogotka najefikasniji su kod Pacersa bili T.J. Warren i Myles Turner, dok su najbolji kod prvaka bili Lowry sa 30 koševa, devet asistencija i šest skokova te Serge Ibaka sa 23 koša.

S omjerom 21-10 Indiana je šesta, dok je Toronto sa 21-9 četvrti na Istoku.