NBA liga

Golden State povećao vodstvo protiv Pelicansa

Reuters

Reuters

Golden State Warriors su povećali svoje vodstvo u seriji na četiri pobjede nakon što su sinoć u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije sa 121-116 svladali New Orleans Pelicanse, a Cleveland Cavaliers su poveli sa 1-0 pobijedivši u prvoj utakmici drugog kruga Istočne konferencije Toronto Raptorse nakon produžetka sa 113-112. Stephen Curry, koji se vratio na teren nakon oporavka od ozljede koljena, zabio je sinoć u 27 minuta igre 28 koševa te je tome pridodao sedam asistencija. Kevin Durant je bio najučinkovitiji kod Warriorsa sa 29 poena, a Draymnond Green je dodao 20 koševa, devet skokova i 12 asistencija.

Kasna serija Warriorsa poklopila se s ponovnim ulaskom Curryja u igru u zadnjih sedam minuta kada su Pelicansi gubili 101-98. Seriju od 9-0 kojom se Warriorsi odvajaju od Pelicansa započinje Andre Igoudala koji je ukrao loptu i zakucao, no na njemu Rajon Rondo pravi prekršaj pa Igoudala nakon toga pogađa još jedno slobodno bacanje za vodstvo od 104-98. Tu preuzima Durant koji pogađa dva slobodna bacanja, a zatim i dva šuta za 110-98 nešto više od pet minuta prije kraja. Pelicansi su se najviše približili na 119-113 nakon trice Anthonyja Davisa 35 sekundi prije kraja.

Serija seli u New Orleans gdje se u petak igra treća utakmica.

Kod New Orleansa najbolji je bio Davis sa 25 koševa i 15 skokova, Jrue Holiday je dodao 24, a Rondo 22 koša i 12 skokova.

Cleveland Cavaliers su stigli do prve pobjede u drugom krugu doigravanja svladavši u gostima nakon produžetka Toronto Raptorse sa 1133-112 na krilima LeBron Jamesa koji je upisao triple double sa 26 koševa, 13 asistencija i 11 skokova.

JR Smith je ubacio 20 koševa, a Kyle Korver 19 za Cleveland koji nije vodio ni jednom u regularnom dijelu utakmice.

DeMar DeRozan je predvodio Rapotorse sa 22 poena, a Jonas Valanciunas je dodao 21 koš i 21 skok.

Druga je utakmica u četvrtak i igra se opet u Torontu.

Toronto je promašio zadnja četiri napada u regularnom dijelu utakmice, a James je pogodio šut 30 sekundi prije kraja kojim Cleveland izjednačuje na 105-105.Korverova trica 37 sekundi nakon početka produžetka dovela je Cleveland prvi put u vodstvo na utakmici. Nakaon toga Smith pogađa tricu, a Thompson koš i Cavaliersi vode sa 113-107 dvije minute i 17 sekundi prije kraja. Raptorsi su se uspjeli približiti na koš razlike 58 sekundi prije kraja zahvaljujući trici Lowryja no to im nije bilo dosta.