NBA

Dallas se izjednačio sa San Antoniom

Mavericks su sinoćnjom pobjedom prekinuli niz od deset poraza i izjednačili na 1-1, a treća utakmica je na rasporedu u subotu i igra se u Dallasu.

Monta Ellis je predvodio Maverickse sa 21 postignutim pogotkom, jednim više od Shawna Mariona, dok su Mavericksi nadigrali San Antonio sa 57-41 u drugom poluvremenu. Dirk Nowitzki je dodao 16 koševa.

Kod Spursa najbolji je strijelac bio Manu Ginobili sa 27 koševa dok je ostatak momčadi imao skroman učinak.

Tony Parker i Tim Duncan su zabili 12 i 11 koševa.

Miami Heat je poveo sa 2-0 u seriji na četiri pobjede svladavši sinoć Charlotte Bobcatse sa 101-97.

LeBron James je zabio 32 koša za Miami Heat, a Chris Bosh 20. Heat će treću utakmicu u subotu ići u goste kod Charlotte.

Iako su gubili gotovo cijelu utakmicu, Kemba Walker je pogodio tricu i približio Charlotte na 98-97 11 sekundi prije kraja utakmice.

Heat je realizirao dva slobodna bacanja i ukrao loptu zapečativši pritom pobjedu.

Michael Kidd-Gilchrist je zabio 22 koša uz deset skokova za Charlotte, dok je Al Jefferson dodao 18 koševa i 13 skokova.

Portland Trail Blazersi su sa 112-105 bili bolji od Houston Rocketsa i poveli su sa 2-0 u seriji na četiri pobjede.

LaMarcus Aldridge je bio najučinkovitiji igrač utakmice sa 43 koša i osam skokova, dok je zvijezda Houstona Dwight Howard zabio 32 koša uz 14 skokova čemu je dodao četiri bloka.

Blazersi su iskoristili seriju od 9-2 sredinom zadnje četvrtine da se odvoje od Rocketsa.