NBA

Cleveland i San Antonio poveli s 2-0

Košarkaši Clevelanda i San Antonia poveli su sa 2-0 u pobjedama u prvom krugu doigravanja NBA lige, ali Cavaliersi su se opet mučili protiv Indiane.

U prvoj utakmici na domaćem terenu košarkaši Clevelanda su slavili 109-108, ali je Indiana propustila realizirati posljednji napad za pobjedu. No, noćas su aktualni prvaci pred svojim navijačima bili ipak malo bolji i nisu dozvolili neizvjesnu završnicu.

U prvom poluvremenu bila je to izjednačena utakmica, a onda su igrači Clevelanda u trećoj dionici pobjegli na plus 18 koševa (96-78). Indiana je pokušala povratak, ali nikad se nije približila na manje od pet koševa zaostatka, koliko je imala dvije i pol minute prije kraja (104-109). Na kraju je Cleveland slavio sa 117-111 i poveo sa 2-0 u pobjedama, a sljedeće dvije utakmice igraju se u Indianapolisu.

Kyrie Irving sa 37 poena predvodio je Cavalierse, a LeBron James je upisao 25 koševa, 10 skokova i 7 asistencija. Odličan je bio i Kevin Love sa 27 poena i 11 skokova.

Kod Indiane najbolji je bio Paul George sa 32 koša, 8 skokova i 7 dodavanja. Jeff Teague ubacio je 23, a Thaddeus Young 16 poena.

U drugoj utakmici na domaćem terenu igrači San Antonia dobili su Memphis sa 96-82, te također vode sa 2-0 u pobjedama. I dok su u prvoj utakmici prelomili susret u trećoj četvrtini i na kraju slavili sa 29 razlike (111-82), noćas su Spursi to uradili u prvom poluvremenu, kada su dvije i pol minute prije odmora imali prednost od 26 koševa (56-30).

No, igrači Memphisa odbijali su predaju i početkom posljednje četvrtine stigli su na četiri poena zaostatka (71-75), ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Najbolji igrač Spursa Kawhi Leonard ubacio je 37 poena, što mu je rekord u doigravanju, a tome je pridodao i 11 skokova. Tony Parker zabio je 15 koševa, Danny Green 12, LaMarcus Aldridge 11, a Pau Gasol 10 poena.

Memphis je predvodio Mike Conley sa 24 koša i 8 asistencija. Zach Randolph upisao je 18 poena i 10 skokova, a Marc Gasol 12 koševa.