Cibona porazila Kvarner 2010 u dvorani “Dinko Lukarić”

Zlatko Horvat

Snimio Marko GRACIN

Kvarner 2010 – Cibona 86:98 (18:27, 13:22, 22:26, 33:23)

RIJEKA  Susret 18. kola A-1 lige košarkaša: Kvarner 2010 – Cibona 86:98 (18:27, 13:22, 22:26, 33:23). Dvorana »D. Lukarić«. Gledatelja 200. Suci: Kardum, Vulić i Goleš (Šibenik). Opunomoćenik: Sirotić (Pazin).

KVARNER 2010:  Barnjak, Veljačić 20 (3-6), Pešut 11, Butorac 17 (4-5), Vucić 6, Antunović, Kučan 4 (2-2), Vidmar, Vujičević 8, Miličević 7 (4-4), Štimac 6 (2-2), Kalpić 7 (3-4).

CIBONA:  Reynolds 5, Šakić, Marinelli 9, Marić 13, Žorić 14 (2-2), Ćorić 16 (2-5), Bošnjak 11 (1-1), Rozić 9 (0-1), Sulejmanović, Slavica 6, Joskimović, Gospić 15 (2-2).

Osobne pogreške:  Kvarner 2010 15, Cibona 21. Slobodna bacanja: Kvarner 2010 18-23,  Cibona 7-11. Trice:  Kvarner 2010 6-19 (Veljačić 3, Pešut, Butorac i Miličević 1), Cibona 7-18 (Bošnjak 2, Reynolds, Marinelli, Marić, Rozić i Gospić 1). Skok: Kvarner 2010 33 (10), Cibona 27 (7).

Dva dana poslije plasmana u četvrtfinale Eurokupa Cibona se prošetala trošnim kozalskim parketom, odradila formalnost u svojem ludom ritmu utakmica. Domaćima ostaju brige, pogled na ljestvicu i samo dvije pobjede nisu nimalo ugodni, ali operacija ostanak za Manceov sastav,  ako je suditi po  dobrim razdobljima utakmice, nije nemoguća misija.

Gosti su krenuli s 0:6, ali uspjeli su se domaći pribrati (6:10). Jedino nisu uspjeli pronaći rješenje za Žorića, koji je u prvih devet minuta ubacio deset poena. Tricom Scotta Reynoldsa  gosti su odmakli na plus 12 (15:27) u finišu prve dionice.

No, Riječani  su na kraju prve i početkom druge dionice ubacili  deset poena u nizu, a trener gostiju Damir Mulaomerović pozvao minutu odmora (13′). Učinak je bio vidljiv na semaforu, gosti su  do kraja dionice napravili seriju 22:6! Kraj priče budući da je na semaofru stajalo 31:49.

Sa 12 izgubljenih lopti i šutom 3-11 za tri poena u prvih 20 minuta domaći nisu mogli sanjati senzaciju, pogotovo kada se igrači s pedesetak utakmica ove sezone bacaju po parketu, a neki od domaćih mladih snaga to samo prate pogledom. Frizura ili blještave tenisice ne čine igrača, već srce.

Srećom, ima i takvih u Manceovoj momčadi. Zbog njih, predvođenih Maurom Veljačićem,  bilo  je pljeska s tribina, bez obzira na rezultat na semaforu, što je upristojen u posljenjoj dionici.