Hrvatski prvak

Četvrta ovosezonska pobjeda u ABA ligi: Cedevita uvjerljiva protiv Igokee

Košarkaši hrvatskog prvaka Cedevite ostvarili su četvrtu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi svladavši u 7. kolu na gostovanju u Laktašima domaću Igokeu sa 84-69 (23-15, 19-18, 28-13, 14-23).

Zagrebačka momčad je na poluvremenu imala devet koševa prednosti (42-33), a odlučujućom se pokazala treća dionica dvoboja u kojoj je Cedevita potpuno razbila otpor Igokee (28-13) te u 28. minuti imala i +28 (70-42). Domaća momčad je u posljednjoj četvrtini samo uspjela ublažiti poraz.Hrvatski reprezentativac Luka Babić predvodio je pobjednike sa 17 koševa i šest asistencija. Povratnik u Cedevitinu momčad Marko Tomas postigao je 14 koševa, Pierre Jackson je ubacio 13, a Marko Arapović 12 poena uz osam skokova. Najbolji strijelac domaćih je s 21 košem bio Amerikanac James Robinson.

Nakon sedam kola Cedevita je s četiri pobjede i tri poraza na petom mjestu, dok je Igokea šesta s 3-4, koliko ima i sedmi Zadar. Vodeća Budućnost je bez poraza u prvih sedam nastupa, a slijede ju Cibona i Partizan s učinkom 6-1. Bez poraza je i Crvena zvezda (6-0) koja će u ponedjeljak igrati utakmicu 7. kola protiv Mornara u Baru.