NBA liga

Bogdanović ubacio 16 poena u pobjedi Indiane, James Harden novi rekorder

Victor Oladipo (Indiana Pacers)/Foto REUTERS

NEW YORK Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović sa svojim je Indiana Pacersima u posljednjeg dana prošle godine ostvario domaću 116-108 pobjedu protiv Atlanta Hawksa, a Bogdanović je u tom uspjehu sudjelovao sa 16 koševa (šut za dva 5-9, trica 1-3, slobodna bacanja 3-3), četiri skoka, tri asistencije i dvije osvojene lopte za 33 minute provedene u igri.

Protiv nejakih Hawksa Pacersi su kontrolirali utakmicu čitavim njezinim tijekom i sigurno upisali 25. pobjedu u 37. nastupu ove sezone te peti uspjeh zaredom. Tri igrača Pacersa ubacila su 20 ili više poena, najviše Victor Oladipo 22, dok su po 20 dodali Myles Turner i Domantas Sabonis. Najbolji kod Hawksa bili su John Collins sa 22 pogotka i 16 skokova te Kevin Huerter sa 22 ubačaja.

Pacersi su sa 25-12 trenutačno treća momčad Istočne konferencije, dok su Hawksi sa 11-25 na 12. poziciji Istoka.

Minnesota Timberwolvesi gostovali su u New Orleansu kod Pelicansa te nisu znali iskoristiti izostanak najboljeg igrača domaćih Anthonyja Davisa koji nije igrao zbog crijevne viroze. I bez Davisa Pelicansi su slavili sa 123-114 i to ponajviše zahvaljujući odličnim predstavama Juliusa Randlea koji je ubacio 33 koša uz 11 skokova i Jruea Holidaya koji se zaustavio na 26 pogodaka. Wolvesima nije pomogla nova odlična utakmica Karl-Anthonyja Townsa koji je postigao 28 poena uz 17 skokova. Hrvatski igrač u sastavu Minnesote Dario Šarić odigrao je slabu utakmicu, za 16 minuta ubacio je tek dva poena (šut za dva 1-5, trica 0-1) uz tri skoka i jednu asistenciju.

Minnesota se s omjerom 17-20 nalazi na 13. mjestu Zapada tik ispred 14. New Orleansa koji je na 17-21.

Prvaci Golden State Warriorsi nisu imali problema na gostovanju kod posljednjeg sastava Zapada Phoenix Sunsa gdje su ostvarili pobjedu 132-109. Stephen Curry sa 34 i Kevin Durant sa 25 ubačaja bili su najbolji kod Warriorsa, dok su DeAndre Ayton sa 25 koševa i 10 skokova te T.J. Warren sa 24 poena predvodili Sunse kod kojih je napokon priliku dobio i Dragan Bender, on je za 12 minuta provedenih u igri postigao tri poena (šut za dva 1-2, trica 0-1, slobodna bacanja 1-2) te imao tri skoka, dvije asistencije i po jednu osvojenu loptu i blokadu.

Warriorsi su sa 25-13 trenutačno druga momčad Zapada, iza Denver Nuggetsa koji su na omjeru 23-11, dok su Sunsi uvjerljivo posljednji sa 9-29.

Oklahoma City Thunder uzvratio je Dallas Mavericksima za tijesni poraz večer ranije u Dallasu uvjerljivom 122-102 pobjedom na svom parketu. Novi »triple-double« učinak u sastavu Thundera ostvario je Russell Westbrook sa 32 koševa i po 11 skokova i asistencija, dok je Harrison Barnes sa 25 ubačaja bio prvo ime Mavsa.

Thunder je treći na Zapadu sa 23-13, dok su Mavsi izvan kruga momčadi koje drže pozicije za doigravanje, 12. sa 17-19.

James Harden nastavio je s odličnom formom, u 113-101 domaćoj pobjedi Houston Rocketsa protiv Memphis Grizzliesa on je postigao 43 koša uz 13 asistencija i 10 skokova, a time je odigrao osmu uzastopnu utakmicu u kojoj je postigao 35 ili više koševa što je novi rekord NBA lige. Kod gostiju najefikasniji je bio Kyle Anderson sa 20 ubačaja.

S omjerom 21-15 Rocketsi su se poravnali s Los Angeles Clippersima na četvrtom mjestu Zapada, dok su Grizzliesi sa 18-18 10. na Zapadu.

San Antonio Spursi svladali su na svom parketu Boston Celticse sa 120-111 ponajviše zahvaljujući 16-0 seriji u trećoj četvrtini kojom su zaostatak s poluvremena pretvorili u dvoznamenkastu prednost. LaMarcus Aldridge je sa 32 pogotka bio prvo ime Spursa, dok je Jaylen Brown ušavši s klupe ubacio 30 za Celticse.

Spursi su osmi na Zapadu sa 21-17, a Celticsi sa 21-15 peti na Istoku.

U dvoboju dvije momčadi iz skupine Southeast Charlotte Hornetsi su uvjerljivo nadigrali Orlando Magic sa 125-100. Kemba Walker ubacio je 24 koša za domaće, dok je Aaron Gordon sa 14 poena bio bolji od ostalih kod gostiju.

Hornetsi su sa 18-18 prva momčad svoje skupine te šesta na Istoku, dok je Magic sa 16-20 na 10. mjestu Istoka.

Indiana – Atlanta 116:108 (Bojan Bogdanović igrao je za Indianu 33 minute i postigao 16 koševa, šut za dva 5-9, trica 1-3, slobodna bacanja 3-3, uz 4 skoka, 3 asistencije i 2 osvojene lopte).

New Orleans – Minnesota 123:114 (Dario Šarić igrao je za Minnesotu 16 minuta i postigao 2 koša, šut za dva 1-5, trica 0-1, uz 3 skoka i 1 asistenciju

Phoenix – Golden State 109:132 (Dragan Bender igrao je za Phoenix 12 minuta i postigao 3 koša, šut za dva 1-2, trica 0-1, slobodna bacanja 1-2, uz 3 skoka, 2 asistencije, 1 osvojenu loptu i 1 blokadu)

Charlotte – Orlando 125:100

Houston – Memphis 113:101

San Antonio – Boston 120:111

Oklahoma City – Dallas 122:102