NBA

Bogdanović režirao preokret Pacersa u Philadephiji

Reuters

Reuters

Bojan Bogdanović je ubacio 18 koševa, uz pet skokova i dvije asistencije te pokrenuo preokret Indiana Pacersa koji su slavili sa 113-101 na gostovanju u Philadelphiji, iako je domaća momčad u drugo poluvrijeme ušla sa 10 koševa poena prednosti.

Bogdanoviću je to bila 20. uzastopna utakmica u kojoj je ubacio dvoznamenkasti broj koševa, a u sedam dvoboja u prosincu, u kojima su Pacersi ostvarili šest pobjeda, najbolji hrvatski košarkaš je na prosjeku od 20,5 koševa.

Upravo je Bogdanovićevom serijom od osam koševa za samo 52 sekunde Indiana u trećoj četvrtini s minus pet poena (69-74) došla do vodstva (77-74) koje do kraja dvoboja više nije ispuštala iz ruku već ga samo povećavala.

Thaddeus Young je ubacio 26 koševa uz 10 skokova i pet asistencija za pobjednike. Domantas Sabonis je imao 14 poena i 16 skokova, a po 14 koševa za pobjednike su još ubacili povratnik Victor Oladipo i Cory Joseph. Sixersima nije pomoglo ni to što je Joel Embid postigao 40 poena i imao 21 skok.

Najveći preokret večeri napravili su New York Knicksi na gostovanju u Charlotteu, gdje je domaća momčad imala 21 koš prednosti u drugoj četvrtini, plus 16 početkom posljednje četvrtine, da bi Hornetsi na kraju izgubili sa 126-124 u produžetku. Pokretač preokreta bio je Emmanuel Mudiay sa 34 koša i osam skokova, a svoju je ulogu imao i Mario Hezonja koji je ukradenom loptom, zakucavanjem i jednom tricom vratio New York na samo dva koša zaostatka u zadnjoj četvrtini. Dubrovčanin je za 12 minuta ubacio pet koševa, uz tri skoka, jednu asistenciju i jednu osvojenu loptu.

NBA rezultati, 14.12.

Philadelphia – Indiana 101-113(B. Bogdanović 34:16 min, 18 k, šut 7/13, 5 s, 2 a)Charlotte – New York 124-126 (produžetak)(M. Hezonja 12:01 min, 5 k, šut 2/6, 3 s, 1 a, 1 ol)Boston – Atlanta 129-108Brooklyn – Washington 125-118Cleveland – Milwaukee 102-114Memphis – Miami 97-100Denver – Oklahoma City 109-98Portland – Toronto 128-122Sacramento – Golden State 125-130