NBA liga

Bogdanović i njegovi Pacersi nisu uspjeli zaustaviti Warriorse

Stephen Curry (Golden State) i Darren Collison (Indiana)/Foto REUTERS

INDIANAPOLIS Indiana Pacers nisu imali šanse sinoć protiv Golden State Warriorsa koji su ih u Indianapolisu nadigrali s visokih 132-100, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je u porazu svoje momčadi odigrao 28 minuta i u tom vremenu upisao 15 koševa uz šut iz igre 5/13 (trice 3/6) te tri skoka i dvije asistencije.

Warriorse je predvodio Stephen Curry sa 26 koševa od čega je 23 zabio u prvom poluvremenu. DeMarcus Cousins je dodao 22 koša za Warriorse, a Kevin Durant i Klay Thompson po 16 svaki. Najbolji kod Indiane je bio Myles Turner sa 16 ubačaja.

New York Knicksi Marija Hezonje su također poraženi od njih su bolji bili domaći Charlotte Hornets sa 101-92. Tony Parker i Jeremy Lamb su predvodili pobjedničku momčad sa po 15 koševa svaki.

Hornets su zaostajali osam koševa u trećoj četvrtini, ali su onda zahvaljujući seriji od 14-0 s početka zadnjeg dijela utakmice preuzeli kontrolu nad utakmicom. Nakon toga su došli do prednosti od čeka 14 koševa i vodstvo nisu ispustili do samog kraja.

Kevin Knox je bio najbolji strijelac Knicksa sa 19 poena, a Mario Hezonja je u 26 minuta zabio devet koševa (šut iz igre 4/11, trice 1/2) te dodao četiri skoka, dvije asistencije i po jednu ukradenu loptu i jedan blok.

Denver Nuggets su u gostima sa 95-92 svladali Memphis Grizzliese, a Nikola Jokić je za pobjedu ubacio 24 koša, uključujući i pobjednički 28.9 sekundi prije kraja. Will Barton je ubacio 20 koševa, a Malik Beasley 18 od čega 13 u zadnjoj četvrtini u kojoj je zaostatak Nuggets iznosio 19 koševa. Denver je zaostajao 19 na poluvremenu, 17 nakon tri četvrtine i 13 četiri i pol minute prije kraja, ali su onda nadigrali Grizzliese sa 23-7 za treću pobjedu zaredom. Marc Gasol je bio najbolji pojedinac Memphisa sa 28 koševa i devet skokova.

Boston Celtics su sa 112-104 bili bolji od Brooklyn Netsa, a Jaylen Brown i Marcus Smart su zabili svaki po 21 koš za pobjedu domaće momčadi.Atlanta Hawks su sa 123-118 pobijedili LA Clipperse, a do pobjede ih je predvodio Rookie Trae Young sa 26 poena.