NBA liga

Antetokounmpo odveo Buckse do “plus 47”, Seth Curry ubacio 37 poena

Giannis Antetokounmpo (Bucks)/Foto REUTERS

Bojan Bogdanović postigao je 21 poen za Utah (šut iz igre 7/17; trice 4/9; slobodna 3/3) uz jedan skok i tri asistencije.

NEW YORK Giannis Antetokounmpo odveo je s 32 poena Buckse do uvjerljive domaće pobjede nad Oklahomom. Milwaukee je ostvario treću pobjedu ove sezone s 40 i više poena razlike i u toj rubrici Bucksi su izjednačili NBA rekord. Najuvjerljiviju pobjedu ove sezone još uvijek potpisuju LA Clippersi koji su svladali Atlantu sa čak 49 poena razlike!

LA Clippersi su svladali Nuggetse uz 24 poena Paula Georgea. Njegovo šutersko buđenje očitovalo se posebno u rubrici za tri poena. Zabio je šest o osam pokušaja za tri poena. U treću uzastopnu pobjedu Clippersa Kawhi Leonard je ugradio 19 poena, Monterzl Harell 18 i 10 skokova.

Zion Williams s 24 poena u dresu Pelicanse i desetu utakmicu zaredom zabio je 20 i više poena. New Orleans je  protiv Clevelanda ostvario i treću pobjedu u posljednje četiri utakmice, a Willamsu su u šuterskom dijelu pripomogli Brandon Ingram (29) i Jrue Holiday (22). Cavaliersima nije pomogao ni 31 poen Collina Sextona, što je njegov najbolji učinak u karijeri

Seth Curry, mlađi brat poznatijeg Stephena, također je s 37 poena pomakao granice najboljeg vlastitog učinka u NBA ligi, ali to nije pomoglo njegovu Dallasu na gostovanju u Miamiju. Jimmy Butler (26) i Duncan Robinson (24) odveli su Heatse do 24 domaće pobjede u 28 utakmica ove sezone. Curry je imao sjajan učinak, promašio je samo jedan od devet pokušaja za tri poena, odnosno samo dva od 15 pokušaja upućenih prema obruču općenito.

Raspoloženi Terrence Rose postigao je 19 od svojih 33 poena u četvrtoj četvrtini, a Nikola Vučićević ostvario triple double (27 poena, deset skokova) u pobjedi Orlanda nad Minnesotom kojoj je ovo 19 poraz u posljednje 21 utakmice. Orlando je pak dobio petu od zadnjih šest utakmica nakon što je iza njih bio niz od osam poraza u devet utakmica. Timberwolvesima nisu pomogli ni Aaron Gordon sa svojim prvim “triple doubleom” – 17 poena, 12 asista i 11 skokova, pa ni D’Angelo Russel s ukupno 28 poena.

De’Aaron Fox se vratio na parkete s 25 poena u dresu Kingsa kojima je pripala završnica u Memphisu. Utah je prekinula niz od četiri poraza. Donovan Mitchell je zabio 30 poena, Bradley Beal ponovo imao sjajnu šutersku večer u dresu Wizardsa. Zabio je 42 poena i tom pridodao 10 asistencija.

John Collins bio je s 33 poena i 13 skokova najzaslužniji za pobjedu Atlante nad Brooklynom. Collins je to bila deveta utakmica s najmanje 30 poena ove sezone. Nets su izgubili četvrtu od pet utakmica nakon All-star stanke.

Terry Rozier pogodio je dvije sekunde prije kraja slobodna bacanja za pobjedu Hornetsa nad Raptorsima. Pistons su svladali Sunse i prekinuli niz od sedam poraza koji traje od 5. veljače.

Ante Žižić je odigrao 10 minuta za Cavallierse, postigao 4 poena i sakupio tri skoka uz dvije asistencije.

Dario Šarić je odigrao 27 minuta u porazu od Detroita. Ubacio je 11 poena, uhvatio tri lopte i dvaput asistirao.

Ivica Zubac je u dresu Clippersa odigrao 22 minute, te je ostvario 10 koševa, 6 skokova i 1 asistenciju.

Rezultati: Orlando – Minnesota 136:125, Atlanta – Brooklyn 141:118, Toronto – Charlotte 96:99, Miami – Dallas 126:118, Memphis – Sacramento 101:104, Milwaukee – Oklahoma 133:86, New Orleans – Cleveland 116:104, Phoenix – Detroit 111:113, Utah – Washington 129:119, La Clippers – Denver 132:103.