Katastrofalna šuterska večer

ABA liga: Cedevita u neizvjesnoj završnici jedva svladala Megu

Košarkaši Cedevite u susretu su 17. kola regionalne ABA lige u neizvjesnoj završnici uspjeli svladati Mega Bemax sa 75-73 (19-14, 14-19, 18-24, 24-16).

Cedevita je do pobjede protiv Mege stigla usprkos katastrofalnoj šuterskoj večeri, pogodila je samo četiri od 27 pokušaja za tricu, ostvarivši preokret u posljednjoj četvrtini. Gosti iz Sremske Mitrovice su u 28. minuti imali 10 koševa prednosti 855-45), no tada je Andrija Stipanović uspio poentirati uz dodatno slobodno bacanje nakon skoka u napadu, da bi Damir Markota u sljedećem napadu pogodio jednu od rijetkih trica za smanjenje na 55-51. U posljednjih 10 minuta Cedevita je vrlo brzo nadoknadila preostali zaostatak, ali je serijom pogrešaka pružila priliku gostima da ostanu u igri do samoga kraja.

Cherry je tricom i ulazom uz dodatno slobodno bacanje odveo Cedevitu do prednosti 74-68 minutu i pol prije kraja. No, uzvratio je Bitadze koji je dvicom i tricom smanjio na 74-73 17.5 sekundi prije isteka vremena. Markota je potom pogodio jedno od dva slobodna bacanja pa su gosti imali priliku u posljednjem napadu izboriti produžetak. Srećom po Cedevitu, Rebić je zakomplicirao situaciju i potom doveo Lazića u vrlo tešku situaciju te je potonji promašio težak šut sa šest metara.

Džanan Musa je sa 14 koševa bio najefikasniji kod Cedevite, Demetris Nichols je dodao 13, dok je Gruzijac Goga Bitadze sa 23 ubačaja predvodio Megu.

Cedevita je sada na omjeru pobjeda i poraza 13-4, a Mega Bemax na 5-12.