Olimpijski festival europske mladeži

EYOF: Četiri finala za hrvatske predstavnike

Plivač Nikola Obrovac u polufinalu je isplivao četvrto vrijeme na 100 metara prsno (1:05.13), te se plasirao u finale koje je na programu u srijedu. Gimnastičar Tin Srbić ušao je kao treći u finale na preči (13.600) i kao osmi u finale višeboja (80.750), a druga je rezerva za finale partera (13.800). Ivan Vujević bio je osmi u kvalifikacijama skoka u dalj i plasirao se u finale s preskočenih 6,65m. Košarkaši su u 2. kolu pobijedili Italiju 87:51, a u srijedu ih očekuje utakmica protiv reprezentacije Srbije

UTRECHT – Drugog dana natjecanja na Olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF) u Utrechtu hrvatski predstavnici su izborili plasman u četiri finala.Plivač Nikola Obrovac u polufinalu je isplivao četvrto vrijeme na 100 metara prsno (1:05.13), te se plasirao u finale koje je na programu u srijedu. Gimnastičar Tin Srbić ušao je kao treći u finale na preči (13.600) i kao osmi u finale višeboja (80.750), a druga je rezerva za finale partera (13.800). Ivan Vujević bio je osmi u kvalifikacijama skoka u dalj i plasirao se u finale s preskočenih 6,65m.Košarkaši su u 2. kolu pobijedili Italiju 87:51, a u srijedu ih očekuje utakmica protiv reprezentacije Srbije. Plivačka štafeta 4x100m slobodno u sastavu Kristian Komlenić, Luka Vulić, Petar Krešimir Marasović i Ante Lučev pobljšala je mlađi juniorski rekord Hrvatske s rezultatom 3:32:82, što nije bilo dovoljno za ulazak u finale.Atletičar Patrik Finek u finalu utrke na 100 metara bio je šesti s vremenom 10.98, a Dora Filipović je u polufinalu iste discipline bila je 14. (12.59). Danijel Buhin u finalu skoka s motkom preskočio je 4,45m i zauzeo sedmo mjesto. Biciklist Filip Kvasina je vozio kronometar i zaostao 1:27 minuta za pobjednikom, te je zauzeo 80. mjesto. U četvrtak vozi cestovnu utrku.Gimnastičar Jakov Vlahek u višeboju je skupio 72.300 bodova što mu nije bilo dovoljno za ulazak u finale.Tenisač Borna Gojo u drugom je kolu pobijedio Bjelorusa Liaonenku sa 6:4, 6:1, ali je u trećem izgubio od Omera Agića iz Švicarske sa 1:6, 2:6.Naša muška rukometna reprezentacija izgubila je od Slovenije sa 28:31. U srijedu će igrati zadnju utakmicu u skupini protiv Norveške koja je odlučujuća za ulazak u polufinale turnira.