Utorak, 22. svibnja 2012.
Dosad najozbiljnija prijetnja

Novi napad Anonymusa: 31. ožujka "ruše" cijeli internet?

Foto REUTERS
Foto REUTERS
Autor: Damir Kundić
Objavljeno: 19. veljače 2012. u 10:03

Analitičari još uvijek nisu sigurni koliko je prijetnja Anonymousa zapravo ozbiljna

Poznata hakerska skupina Anonymous iznijela je dosad najozbiljniju prijetnju. Najavljuju kako će 31. ožujka, "u znak protesta protiv Zakona o zaštiti autorskih prava SOPA, Wall Streeta, neodgovornih vođa i ljubljenih bankara, koji izgladnjuju svijet", srušiti kompletan internet. To, prema vlastitoj izjavi, namjeravaju učiniti napadom na 13 središnjih DNS servera u svijetu, putem kojih se domene pretvaraju u IP adrese. Još uvijek ne preciziraju na koliko će dugo internet učiniti nedostupnim. Možda to, kako navode, bude na sat, dva ili nekoliko dana, ali namjera im nije trajno ugasiti "mrežu svih mreža".  "Znamo vaše pravo lice. Znamo da nikada nećete prestati. Nećemo ni mi" - poručuju iz hakerske aktivističke skupine.

Analitičari još uvijek nisu sigurni koliko je prijetnja Anonymousa zapravo ozbiljna, a koliko se radi tek o novom pokušaju privlačenja medijske pozornosti. Tijekom današnjeg dana je na internetu već i iz krugova bliskih hakerskoj skupini počelo demantiranje cijele priče.

Komentari

1
Morate biti prijavljeni ako želite ostaviti komentar. Prijavi se / Registriraj se
  • maliodmakine
    maliodmakine   Objavljeno: 19. veljače 2012. u 14:26

    to rusi i kinezi vjezbaju za glavnu utakmicu koja tek treba doci, kad ce na koljena bacit i slomit bahate jenkije, a s njima i priguzne nacije tipa UK-a i cionistickog izraela, a mozda i cijelu E-YUniju, sto i ne bi bilo bas lose.