Datum objave:
15.11.2009 u 19:24h
Zaključen strip tjedan u muzeju »Peek & Poke«
Ludo rokanje i morbidni tekstovi otkvačene »Septice«
RIJEKA – Strip tjedan u riječkom muzeju informatike »Peek & Poke« sinoć je zaključen koncertom vinkovačke grupe »Septica«, predvođene legendarnim strip crtačem Dubravkom Matakovićem koji trenutačno priprema svoj prvi animirani film.
Na specijalnom »zvjezdanom stageu« koji je, uz manja oštećenja, uspješno preživio svirku samo naizgled opakih Vinkovčana, osebujna je ekipa »zakuhala« nadasve zabavan nastup o kojem će se, nesumnjivo, još dugo pričati.
Dok su neki pokušavali dokučiti jesu li za relativno slabu posjećenost odličnog koncerta krivi Jasmin Stavros, Tedi Spalato ili pak »Gustafi«, koji su sinoć također nastupali u Rijeci i okolici, oni, koji su se odlučili ne zamarati tim pitanjima, uživali su u morbidnim tekstovima i ludom rokanju otkvačenih glazbenika.
Zbog bolesti poznatoga riječkog strip crtača Ivana Miškovića izostao je »bonus program«, natjecanje pod nazivom »Tko ima bolju ruku?«.
S druge stane, upravo zbog toga Dubravko Mataković i »Septica« sada imaju još jedan razlog više za povratak pred vjerne riječke fanove kojih možda ima malo, ali su jako dobro upoznati s repertoarom ekscentrične petorke, tj. šestorke, iz Vinkovaca.
Inače, vesela je subotnja večer u »Peek & Pokeu« započela kratkim upoznavanjem s likom i djelom Dubravka Matakovića i njegovog benda kroz koje je prisutne na zabavan način proveo Viktor Šošić. Također, u prostoru muzeja mogla se razgledati i mini retrospektiva Matakovićeva rada.
I. KOCIJAN
Foto: Vedran KARUZA