Datum objave: 27.3.2009 u 15:21h

PGS održao protestnu konferenciju za novinare na deponiju Viševac

Obersnel i Komadina jedini krivci za širenje Viševca

PGS-ovci Igor Rubeša, Nikola Ivaniš, Alen Zamlić i David Marot ispred deponija Viševac * L. ČERNJUL

VIŠKOVO – PGS-ovci su jučer na deponiju Viševac održali, kako su sami kazali, protestnu konferenciju za novinare na kojoj su jasno i glasno poručili svim mještanima Viškova kako su jedini krivci za širenje spomenutog deponija riječki gradonačelnik Vojko Obersnel i župan PGŽ-a Zlatko Komadina.

– Prostor cijele Kastavštine devastiran je isključivo zbog ponašanja čelnih ljudi Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije koji su se pobrinuli da se u rekordno kratkom roku izda rješenje o izvlaštenju zemljišta deponija Viševac jer su shvatili da zbog vođenja neučinkovite politike izgradnje CZGO Marišćina Grad Rijeka i ostale jedinice lokalne samouprave više nemaju kamo odvoziti smeće, kazao je kandidat PGS-a za gradonačelnika Rijeke Nikola Ivaniš. Dodao je i kako je suludo da Grad Rijeka namjerava uložiti 73 milijuna kuna u proširenje bazena umjesto da se provede sanacija Viševca.

Ivaniš je također kako je sada nedvojbeno svima jasno da sprega lokalne SDP-ove politike i vladajuće državne HDZ-ove politike name ograničenja. Podsjetio je pritom kako je ne tako davno gradonačelnik Vojko Obersnel na Viškovo došao u pratnji državnog tajnika Nikole Ružinskog te su zajedničkim snagama obavili priitisak na vodstvo Općine Viškovo kako bi dalo suglasnost na proširenje Viševca. Kako im to nije uspjelo, u svega tjedan dana postigli su nešto što inače traje puno duže, odnosno izvlaštenje zemljišta deponija Viševac, a koje je u vlasništvu Općine Viškovo.

– Ovim putem pozivam ministricu Marinu Matulović-Dropulić da osobno dođe na Viševac i uvjeri se kakvo je stanje na njemu, a ja kao budući gardonačelnik poručujem da zasigurno neću graditi bazene već rješevati ovakve prioritete, kazao je Ivaniš.

Predsjednik viškovskog PGS-a Igor Rubeša kazao je kako je prava strahota što je Grad Rijeka izvlaštenjem zemljišta deponija oduzeo Općini Viškovo bilo kakav utjecaj na deponij, te na snaciju istog.

– Sramota je da je izvlaštenje zemljišta deponija, očito po nečijem nalogu, te u strahu od ponavljanja Napulja, bilo gotovo u rekordnom roku, odnosno pod hitno, dok primjerice Općina Viškovo za banalnih 20 metara kvadratnih izvlaštenja kod gradnje ceste za Saršone te Vozišće i Široli čeka godinama, kazao je Rubeša, dodavši kako žrtve ovakvog poteza Grada Rijeke i PGŽ-a nisu samo mještani Marinića već cijele Općine Viškovo.

Zabrinutost zbog događanja oko deponija Viševac uzrazio je i kandidat PGS-a za gradonačelnika Grada Kastva Alen Zamlić koji je kazao kako se iz svega rečenog može zaključiti kako gradonačelnik Obersnel i župan Komadina sigurno već duže vrijeme, ili uopće, nisu bili na deponiju Viševac te namju uvid u njegovo stanje.

– Trebali bi doći ovdje i vidjeti i osjetiti kakav je život uz deponij, te onda sigurno ne bi tako olako donosili ovakve odluke koje ne idu na ruku mještanima Marinića i Viškova, te u konačnici i cijele Kastavštine, kazao je Zamlić, dodavši kako je i tragično što je Općina Viškovo izvlaštenjem zemljišta deponija izgubila utjecaj na odluke bitne za sve svoje mještane.

PGS-ovci su istaknuli i kako se današnji Viševac od davnine zvao Slepči dol, dok bi se sutra, po svemu sudeći, mogao nazvati Mala Učka na Viševce.

Kristina DANILOVIĆ PRIJIĆ




btnArhiva.png
btnPretplata.png btnMarketing.png
Poruka uredniku
Novi list facebook Novi list twitter Rijeka info Prvi broj Novoga lista
Na putu do Venecije ploveći paviljon slegao se kao kremšnita
VrijemeVrijeme danas
Informator Horoskop pretplata